Niepozornie zaplanowane popołudnia

Popołudnia mijają mi bardzo szybko. A najszybciej mijają niespełnione założenia, te mkną i nie pytają się czy wrócić. Wbrew pozorom, choć nie wiem czy tego nie widać, w jakiś sposób lubię mieć porządek. Nieporządek mam głównie w nazwie bloga, ale gdyby spojrzeć na to szerzej, to chaos ma cudownie wybuchowy skład. Mierzalny, policzalny i dobrze kotłujący się w każdej jednostce ludzkiej.

Ostatnio regularne są zadania do wykonania. Zawieźć na zajęcia, odebrać, kupić, ugotować, sprzątnąć, zaplanować, znaleźć czas dla siebie. Dobre to wszystko, bo jak czas dostaje piękne wypełnienie to dobrze mija. Kolejny dzień za dniem mija, a ja nie marnuję siebie na złość, że nie tak mogłam ten czas spędzić. Wszystko jest na miarę moich możliwości, najwyżej co jakiś czas spadnę z piedestału moich założeń, wyrwana nieopatrznie przez moją nieocenioną COCH. Nie wspomnę o standardach typu:

– Mamo, mamo włącz mi jutuba, bo muszę pośpiewać piosenkę, bo bez linii melodycznej jest ciężko.

Ups. Rozprasza mnie to od pisania.

– Mamo, mamo dzisiaj na kolację ja robię sałatkę. I powstaje warzywna wariacja pełna witamin, bo już tyle razy o nich powiedziałam, że są prawie w każdym posiłku.

Mniam. Teraz to mi ciężko pisać.

– Mamo, mamo o co chodzi w tej gospodarce?

Nie wiem, nie znam się.

Przykłady mogłabym mnożyć, aby dojść do wniosku że nie są one rozpraszaczami, ale kamieniami milowymi, zwrotami akcji, które mają wywołać wielkie bum. Nie sztuka przecież w tym, aby wypełniać dzień po dniu i nie dopuszczać żadnej zmiany w rutynowym planie dnia. Rutynowym tylko z nazwy, bo przecież każdy dzień jest inny. Nie można podchodzić do wszystkiego na sztywno, bardzo do siebie wzięła to COCH i oznajmiła mi pewnego popołudnia:

– Zobacz mamo, już wiem kiedy jest Sylwester. Zaznaczyłam krzyżykiem dni w kalendarzu.

Od dzisiaj do końca roku w kalendarzu mamy krzyżyki:)

4 Replies to “Niepozornie zaplanowane popołudnia”

  1. Proste rozwiązania najtrafniejsze. Tak oto COCH ogarnęła czas. Teraz wystarczy policzyć krzyżyki 😉

    1. Wszystko lepsze od utrudniania życia:)

  2. Rękami i nogami podpisuję się pod zdaniem „bo jak czas dostaje piękne wypełnienie to dobrze mija”!

    1. Tak! Dobrze dbajmy o to, co robimy 🙂 Takiego daru jak czas nie wolno marnotrawić.

Dodaj komentarz