Piszę i rysuję, bo mam talent

Człowieka w znacznej mierze kształtuje otoczenie. Jeżeli nie każdego, to z pewnością mnie. Wszelkie moje działania, uważam za kierowane specjalnie dla mnie i wypływające ze mnie. Odkąd realniej podchodzę do szukania i pewnego stąpania po drodze życia, to wiem, że to jak działasz i funkcjonujesz jest tożsame z Twoim wnętrzem. Mocna refleksja, po latach zaprzeczeń, wyrzeczeń i negacji. Zgadza się, bo sama sobie te słowa kreowałam i je wypowiadałam. Nie chciałam szczęścia, to go nie miałam. Nie chciałam miłości, to jej nie otrzymywałam. Nie chciałam radości, to chodziłam smutna. W prosty sposób zawierzyłam i uwierzyłam, że moje życie jest pełne Bożej miłości i ułatwiło mi to znacznie sprawę.

Z tego słuchania świata, dobrze mi ostatnio wychodzi słuchanie dzieci. Na osobny temat zostawiam budowanie relacji z nastolatkiem. W tych słowa umieszczę to, co daje mi relacja z COCH. Nie nastawiałam się na wychowywanie dzieci, bo samo sformułowanie jest bardzo sztywne. Bardziej towarzyszenie, współkierowanie i umacnianie relacji. Tak, żeby za kilkadziesiąt lat chciało nam się ze sobą rozmawiać.

Czy można czerpać z relacji z dzieckiem?

                Jak ktoś czyta mój profil na Facebook’u to wie, że można. Szczerze, to najwięcej dostaję od nich. I radość, i miłość i spojrzenie na mnie. Jak mi pięknie to przyjmować! COCH zarzuca mnie całą sobą. Śmiechem, radością, odwagą i burzą włosów. Jestem zasypywana rysunkami, pomysłami, pytaniami, zaciekawieniem świata, ogromem miłości, listami zakupów, bogatym repertuarem piosenek, potrzebą tulenia, szczerością, pilnowaniem granic. Trochę się wtedy wzrusza moja dziecięca ckliwość, kiedy widzę ją, jakbym siebie sprzed wielu lat i zdarzeń widziała. Teraz mnie uczy, moja Profesorka od Życia. Daje mi cichą podpowiedź, żeby jasno określać swoje potrzeby. Choć swoje głośno wyraża, to nie ton głosu jest tutaj decydujący. To umiejętność szukania siebie, wsłuchiwania się w swoje potrzeby i po prostu mówienie tego wprost. Ileż lat możesz się kryć? Możesz zacząć działać od teraz.

Przecież zapisujesz cele. Tak samo jak listę zakupów.

Dodaj komentarz